Depå SthlmHyra skylift i Stockholm

Hyr skylift av Mälarlift i Stockholm – vår depå finns på Ullevivägen 4 i Bro, klicka här för karta.

Brett sortiment av hyrliftar

Totalt har vi mer än 600 hyrliftar, varav den absoluta merparten är av nyare modell. Vi har allt från bomliftar, saxliftar och billiftar till släpvagnsliftar, larvbandsliftar och teleskoplastare vilket medför att du som kund alltid kan få en skylift som passar just din uppgift. Välkommen att hyra skylift av oss i Stockholm!

Nedan hittar du kontaktuppgifter för denna region.

Vi hyr även ut liftar i Västerås, Gävle och Uppsala. Vi vänder oss enbart till företagskunder och våra öppettider är 7-16. Välkommen att hyra skylift hos oss på Mälarlift!

Se hela vårt sortiment av hyrliftar

 

Kundansvariga Region Stockholm


LS2
WS
jh jb
Ludde Söderberg Wille Söderberg Jessica Huhtala Josefine Bratowski
08-19 40 00 08-19 40 00 08-24 24 24 08-24 24 24
ludde@malarlift.se wille@malarlift.se jessica.huhtala@malarlift.se josefine.bratowski@malarlift.se

 

Verkstad


FB
FB
SB
PH2
Seppo Huhtala
070-6490117
Fredrik Burenfjäll Simon Burenfjäll Per Hede

 

CH
JS
MB
Conny Hedmark Jörgen Söderäng Mikael Björnsson

 

Transport


RB
TL
JL
MN
Rikard Blomqvist Tero Laakso Jonas Lomm Mikael Nilsson

 

RB
TL
JL
Patrik Gutsche Seppo Aho Peter Wilhelmsson

 

Kontor


Vd Ekonomi Utbildningssamordnare
EB
CB
BM
Eskil Burenfjäll
Caroline Burenfjäll
Britt-Marie Burenfjäll Monié

021-81 07 20 021-81 07 20 072-223 39 88
caroline@malarlift.se britt-marie@malarlift.se