Depå VästeråsHyra skylift i Västerås

Hyr skylift av Mälarlift i Västerås – vår depå finns på Omformargatan 22, klicka här för karta.

Brett sortiment av hyrliftar

Totalt har vi mer än 600 hyrliftar, varav den absoluta merparten är av nyare modell. Vi har allt från bomliftar, saxliftar och billiftar till släpvagnsliftar, larvbandsliftar och teleskoplastare.

Nedan hittar du kontaktuppgifter för denna region.

Vi hyr även ut liftar i Gävle, Stockholm och Uppsala. Vi vänder oss enbart till företagskunder och våra öppettider är 7-16. Välkommen att hyra skylift hos oss på Mälarlift!

Se hela vårt sortiment av hyrliftar

Kundansvarig Region Västmanland/Södermanland/Örebro


RS160
Rikard Stonelöf  
070-338 11 40
rikard@malarlift.se

 

Ordermottagning


HR
MR
Henrik Redin Mathias Ruth
021-81 07 20 021-81 07 20
henrik.redin@malarlift.se mathias.ruth@malarlift.se

 

Verkstad


FB
SB
PH2
CH
Fredrik Burenfjäll Simon Burenfjäll Per Hede Conny Hedmark
070-338 06 10 070-338 06 20
fredrik@malarlift.se simon@malarlift.se

 

JS
MB
Jörgen Söderäng Mikael Björnsson

 

Transport


RB
TL
JL
MN
Rikard Blomqvist Tero Laakso Jonas Lomm Mikael Nilsson

 

RB
TL
JL
Patrik Gutsche Seppo Aho Peter Wilhelmsson

 

Kontor


Vd Depåchef Ekonomi Utbildningssamordnare
EB
DB
CB
BM
Eskil Burenfjäll
David Burenfjäll
Caroline Burenfjäll
Britt-Marie Burenfjäll Monié
021-81 07 20 070-338 06 30 021-81 07 20 072-223 39 88
david@malarlift.se caroline@malarlift.se britt-marie@malarlift.se